Pacco Baby, Sözcü'de!

Gönderen paccobaby 30/05/2017 0 Yorum ,

 

OTİZMLİ YASEMİN'DEN EL YAPIMI BEBEK

 

Türkiye’nin organik ve el örgüsü bebek ürünleri markası Pacco Baby, Sözcü Gazetesi’nde yer aldı. Gazetenin internet sayfasında yer alan haberde, Mardin’den İstanbul’a, Anadolu kadınlarına organik ve el örgüsü bebek ürünleri ürettiren Pacco Baby’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüketiciyle buluştuğu belirtildi.

 

Haberde, Pacco Baby ürünlerinin yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan Anadolu kadınları tarafından elde üretildiği belirtildi.  Pacco Baby’nin uyku ve oyun arkadaşı Pebo ve Bebo isimli örgü bebek ürünlerini ise, 22 yaşındaki otizmli Yasemin’in yaptığı belirtildi.

 

MARDİN’DEN İSTANBUL’A BİR YOLCULUK

 

Haberde, projenin kurucusu Gülçin Kolip’in de şu sözlerine yer verildi: “Pacco Baby olarak, ticari kaygıların çok ötesinde sosyal sorumluluk bilinci ile yola çıktık. ‘Çok Üret, Az Tüket, Basit Yaşa’ sloganı ile yaşı, sağlığı ya da özel durumu nedeniyle çalışamayan ama sürekli üreten becerikli Anadolu kadınlarımızla birlikte yeni bir bebek giyim markası yaratmaya karar verdik. İlk olarak, farklı birçok dini, dili, kültürü yüzyıllardır birlikte yaşatan, el sanatlarının da en çok geliştiği şehirlerimizden biri olan Mardin’de harika kadınlarımızla buluştuk. Yaklaşık 2 yıl boyunca model, desen ve numune çalışmaları yaptık. Bugün Mardin'den İstanbul'a uzanan 30 üretici kadınımızla modellerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Organik ve örgü bebek Oyuncaklarımızı ise 22 yaşında otizmli Yasemin yapıyor. Yasemin, küçük yaşta otizm tanısı almış, akranlarından farklı gelişim gösteren ancak müthiş el becerisi olan bir kızımız. Yasemin, oyuncaklardan elde ettiği kazanç ile ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Organik ve el örgüsü bebek giysilerimizin yanı sıra organik el örgü iplerimizi de satışa sunduk. Anadolu kadınlarımız gibi şehirli kadınlarımızı da örmeye ve üretmeye teşvik etmek, Türk elişi sanatını geliştirerek sürdürmek istiyoruz. ”

 

Haberde Anadolu kadınlarının ürettiği Pacco Baby ürünlerine de detaylı olarak yer verildi. Bebek patikleri, bebek battaniyesi, bebek ceket ve kazakları, atkı, bere ve eldiven takımları gibi birçok el örgüsü ve doğal ürün Pacco Baby markası altında bebekleri için doğal, sağlıklı ve modern giysiler arayan ebeveynleri bekliyor.  

 

Haberin tamamını; Sözcü Gazetesi Pacco Baby haberi linkinden okuyabilirsiniz.