Pacco Baby, Bein Gurme Sedefli Lezzetler’de!

Gönderen paccobaby 23/08/2017 0 Yorum ,

 

Pacco Baby, Bein Gurme’nin sevilen programı Sedefli Lezzetler’de yer aldı. Sedef İybar’ın sunumuyla 28 Mart Salı günü canlı yayınlanan programa, Pacco Baby’nin kurucusu Gülçin Kolip konuk oldu. Pacco Baby’nin kuruluş hikayesinin detaylı olarak anlatıldığı programda, Mardin’den İstanbul’a yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan Anadolu kadınlarının ürettiği organik ve el örgüsü bebek ürünleri de yer aldı.

 

Gülçin Kolip, programda iki yıldır üzerinde çalıştıkları projeyi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde www.paccobaby.com online satış sitesi ile hayata geçirdiklerini anlattı. Gülçin Kolip iki yıldır üzerinde çalıştıkları ve ‘Çok Üret, Az Tüket, Basit Yaşa’ sloganı ile hayata geçirdikleri projeyi şöyle anlattı:

 

“Pacco Baby’nin organik ve el örgüsü bebek ürünlerinin tümü yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan Anadolulu kadınlarımız tarafından üretiliyor. Örneğin, Pebo ve Bebo isimli örgü bebek oyuncaklarımızı 22 yaşındaki Yasemin yapıyor. Yasemin, 3 yaşında otizm tanısı almış, akranlarından farklı gelişim gösteren, sevgi dolu ve müthiş el becerisi olan bir genç kızımız. Çok bilinçli, duyarlı, özel bir anne tarafından büyük bir emekle çok iyi yetiştirilmiş. Tohum Otizm Vakfı aracılığı ile tanıştığım Yasemin’in çok güzel şeyler ürettiğini gördüğümde, birlikte markamızın yüzü olacak bir oyuncak tasarlamaya karar verdik. Yasemin’in müthiş becerisi ile ortaya çıkan Uyku ve Oyun Arkadaşı örgü bebek oyuncaklarımıza Pebo ile Bebo ismini verdik. Yasemin’in %100 organik pamuk iplerimizle, sık iğne tekniğiyle ürettiği oyuncaklarımıza isteyen herkes bebeklerinin baş harflerini de işletebiliyor. Böylece Bebo ve Pebo çok daha özel bir arkadaşa dönüşüyor.

 

Organik ve el örgüsü bebek giyim ürünlerimizi ise Mardin’den İstanbul’a becerikli hanımlarımızla yapıyoruz. 22-65 yaş aralığındaki kadınlarımızın kimi, örgülerden elde ettiği gelir ile kendisine çeyiz yapıyor, kimi çocuklarına sevdikleri şeyleri alarak onları mutlu ediyor, kimi kocası iş bulamadığı için evinin geçimine destek oluyor. Hepsinin farklı, çarpıcı bir hikayesi var.

 

Bu iş ile nihai hedefimiz, Anadolu’daki kadınlarımızı kalkındırmak ve oradaki çocukların eğitimine destek olmak. Ürünlerimizi satın alan bir kişi aynı zamanda Anadolu'daki bir çocuğun eğitimine de destek olmuş olacak. Yani üreterek ve paylaşarak gelen mutluluk, kelebek etkisiyle her yere yayılacak.”  

 

Sedefli Lezzetler Programına, LINK'ten ulaşabilirsiniz!