Pacco Baby, Medya Faresi’nde!

Gönderen paccobaby 30/05/2017 0 Yorum ,

 

Türkiye’nin organik ve el örgüsü bebek ürünleri markası Pacco Baby, Medya Faresi internet sitesinde yer aldı. Haberde, Pacco Baby’nin kuruluş hikayesine detaylı olarak yer verildi. Markanın, ‘Çok Üret, Az Tüket, Basit Yaşa’ sloganı ile, ticari kaygıların çok ötesinde sosyal sorumluluk bilinci ile yola çıktığı belirtildi. Pacco Baby ürünlerinin tamamı Mardin’den İstanbul’a; yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan Anadolu kadınları tarafından %100 organik pamuk iplerle, hiçbir kimyasal işlem görmeden elde üretildi.

 

Markanın yüzü Pebo ve Bebo isimli uyku ve oyun arkadaşı örgü bebekleri ise 22 yaşındaki Yasemin tarafından örüldü. 3 yaşında otizm tanısı alan Yasemin, akranlarından farklı gelişim gösteren özel bir genç kız ve müthiş bir el becerisi var. Pacco Baby, birlikte çalıştığı Anadolu kadınlarına ithafen projesini, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde www.paccobaby.com satış sitesi ile açtı.

 

İlkbahar – Yaz Koleksiyonu ile çıkış yapan marka, Yasemin’in ördüğü organik örgü bebeklerin yanı sıra kız ve erkek bebekler için birçok farklı giysiyi de atışa sundu. Her biri elde üretilen ürünler arasında, bebek patiği, bebek battaniyesi, kazak, ceket, mont, hırka, atkı, bere ve eldiven takımlarının yanı sıra papyon saç bandı gibi birçok ürün yer alıyor. Organik ve el örgüsü bebek ürünlerinin yanı sıra şehirli kadınları da öremeye ve üretmeye teşvik etmek için %100 organik el örgü ipleri de satışa sunuluyor. Daha birçok detayın yer aldığı haberin tamamını; LİNK 'ten okuyabilirsiniz.