Pacco Baby'e 'Kadın İstihdamını Destekleyen Girişim' Ödülü

Gönderen paccobaby 17/05/2019 0 Yorum Hikayemiz,Blog,
 

Pacco Baby, 'Kadın İstihdamını Destekleyen Girişim' Ödülüne Layık Görüldü 

Mardin'den İstanbul'a yaşı, sağlığı ve özel durumu nedeniyle çalışamayan Anadolu kadınları ve engelli gençler ile el örgüsü anne & bebek ürünleri hazırlayan Pacco Baby, Hepsi Burada tarafından 'Kadın İstihdamını Destekleyen Girişim' ödülüne layık görüldü. 

Capital ve Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen ikincisi düzenlenen Perakendede İnovasyon Forumu & Ödülleri 2018 kapsamında ''Girişimci Kadınlar E-Ticaret' kategorisinde 'Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Özel Ödülleri' verildi. 

Yarattığı girişim fikri ile sosyal ve ekonomik değişime öncülük etmiş “Kadın İstihdamını Destekleyen Girişimci” ödülü ise Pacco Baby markasıyla Gülçin Kolip’in oldu.

İnovatif Kadın Girişimci, İlham Veren Girişimci, Kadın İstihdamını Destekleyen Girişimci başlıklarında verilen ödüllerde Türkiye pazarında olmayan, dünyadaki trendlerden esinlenerek geliştirdiği ürününü Türkiye pazarına sunan Pelin Rua Başsa ise, YUYU markasıyla “İnovatif Kadın Girişimci” ödülünün sahibi oldu.

Henüz üretim ekonomisine katılmamış girişimcilere örnek olan “İlham Veren Girişimci” ödülünü, Gelin Saç Aksesuar markasıyla ise Ayşe Korkmaz Soğancı kazandı. 

Hepsiburada, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ile Mayıs 2017’den bu yana Türkiye’deki girişimci kadınların dijital ekonomiye katılmalarını sağlayarak, etkinlik kapsamında “Hepsiburada Girişimci Kadınlara Özel Ödülleri” ile kadın girişimcileri ödüllendiriyor. Pacco Baby, Hepsi Burada'nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı'na da dahil edildi.