Pacco Baby DramatikAnne.com’da!

Gönderen paccobaby 23/08/2017 0 Yorum ,

 

Pacco Baby, yaratıcı drama eğitmeni ve blog yazarı Tülin Albayrak’ın sitesi DramatikAnne.com’da yer aldı. Dramatik Anne adıyla tanınan Tülin Albayrak,  2 yıldır üzerinde çalışılan ve Mardin’den İstanbul’a Anadolu kadınlarının ürettiği yeni organik ve el örgüsü bebek giyim markası Pacco Baby’nin açılışını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiğini yazdı. 

 

Dramatik Anne; yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan becerikli Anadolu kadınları tarafından üretilen ve buna ithafen Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, ‘İLKBAHAR-YAZ Koleksiyonu’ ile açılış yapan markanın yüzü olan örgü bebek oyuncakları, otizmli YASEMİN’in ördüğünü belirtti. Küçük yaşta otizm tanısı alan, şuanda ise 22 yaşında olan Yasemin’in müthiş bir el becerisine sahip olduğunu yazan Dramatik Anne, projede çalışan kadınların kiminin örgülerden elde ettiği gelir ile kendisine çeyiz yaptığı, kiminin ise çocuklarına sevdikleri şeyleri alarak onları mutlu ettiğini yazdı.

 

ÇOK ÜRET; AZ TÜKET; BASİT YAŞA sloganı ile ticari kaygıların ötesinde sosyal sorumluluk bilinci ile çıkılan bu yolda, herkesi projeye desteğe davet eden Dramatik Anne, ‘Üreterek ve paylaşarak gelen mutluluk, Pacco Baby’nin kelebek etkisi ile Anadolu’daki çocuklarımıza da dokunacak. Ürünlerin satışından elde edilecek gelir ile çocukların eğitimine destek olunacak’ dedi.

 

Dramatik Anne yazısında, herkesi Pacco Baby'nin özel ve becerikli Anadolu kadınlarına destek olmaya çağırdı.   

 

Haberin tamamına; LINK'ten ulaşabilirsiniz.