Üretici Kadınlarımız

Gönderen paccobaby 06/03/2017 0 Yorum Hikayemiz,

 

Pacco Baby'nin ortaya çıkmasındaki en önemli etken, özel ve becerikli Anadolu kadınlarıdır. Ürünlerimizin tümünü, Mardin'den İstanbul'a yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan, becerikli Anadolu kadınlarımızla üretiyoruz. 

 

Mardin’in Dargeçit ilçesinden başladığımız üretimimizi, Anadolu'nun farklı illerindeki özel ve becerikli kadınlarımıza ulaşarak her geçen gün büyütmeyi hedefliyoruz. Mardin; farklı birçok dini, dili, kültürü yüzyıllardır birlikte yaşatan, Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan çok özel şehirlerimizden biri. El sanatlarında oldukça becerikli olan, hiç durmadan üreten Mardin'li kadınlarımızla çalışmaktan büyük gurur duyuyoruz. Şehir yaşamından uzakta, doğal ve farklı bir ortamda yaşayan Mardinli kadınlarımız, ürettikçe ve paylaştıkça daha da güçleniyor. Onlara ulaşmak, onlarla birlikte çalışmak bizi de mutlu ediyor, daha güçlü kılıyor. Mardin'den İstanbul'a tüm üretici kadınlarımız, bugün Pacco Baby ürünlerini örmekten büyük mutluluk duyuyor.    

 

Mardin’den İstanbul’a uzanan 40 üretici kadınımızla modellerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 22-65 yaş aralığındaki kadınlarımızın kimi, örgülerden elde ettiği gelir ile kendisine çeyiz yapıyor, kimi çocuklarına sevdikleri şeyleri alarak onları mutlu ediyor. Markamızın yüzü Pebo ve Bebo isimli oyuncaklarımızı ise 22 yaşında otizmli Yasemin yapıyor. Yasemin, küçük yaşta otizm tanısı almış, akranlarından farklı gelişim gösteren, müthiş el becerisi olan özel bir kızımız. Yasemin gibi, özel kadınlarımıza ve genç kızlarımıza ulaşmak, becerilerini ortaya çıkarmak, onlara destek olabilmek bizim için en büyük mutluluk. Pacco Baby kadınlarının üreterek ve paylaşarak getirdiği mutluluk, kelebek etkisiyle her yere ulaşsın istiyoruz.

 

En önemli hedefimiz ise yıllık gelirimizin %5'i ile üretici kadınlarımızın çocuklarına eğitim desteği sağlamak, onlarla bilgi, birikim ve sevgimizi paylaşmak.