Bebek Patikleri: Bebeğinizin Ayak Sağlığına Özen Gösterin!

Gönderen paccobaby 25/08/2017 0 Yorum Blog,

 

 

Bebekler, doğduklarında annelerinden aldıkları antikorlar (vücudu hastalıklardan koruyan maddeler) sayesinde enfeksiyonlardan kısmen korunurlar. Ancak bağışıklık sistemlerinin yeterli düzeyde çalışması belirli bir zaman alır.

 

 

 

 

Bu süre içerisinde bebekleri bakteri ve mikroplardan korumak çok önemlidir. Bu bakteriler, alınan bir gıdadan bulaşabileceği gibi, emzik ve biberon gibi malzemeler yada giydikleri giysiler yoluyla da etki edebilir. Bebeklerin ciltleri, yetişkinlere oranla oldukça hassas ve incedir. El ve ayak derileri de yine oldukça incedir. Bu nedenle giydikleri giysilerin yanı sıra bebek patikleri, çoraplar, atkı, eldiven, bere gibi ürünlerin de doğal ve sağlıklı olması oldukça önemlidir.

 

 

Uzmanlar da Uyarıyor!

 

Günümüzde uzmanlar; organik olmayan bebek patikleri, çorap, yada eldiven gibi ürünlerin çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceğini belirtiyorlar. Çünkü bu ürünler, hava akışını ve kan dolaşımını engelliyor. Bu nedenle ebeveynlerin bebekleri için doğal, sağlıklı ve organik ürünler tercih etmeleri gerekiyor. Prof. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu'nun bebeklerin ayak sağlığı hakkındaki röportajını buradan okuyabilirsiniz. 

 

 

 

 

Zararlı Kumaşlar Hangileri?

 

Naylon, polyester, akrilik gibi maddeler içeren kumaşlar ise sağlık açısından oldukça zararlı. Çünkü bu tür kumaşlar kanserojen birçok maddeler içeriyor.  Yine geleneksel pamuk da sandığımız kadar masum değil. Pamuk üretiminde kullanılan 15 tarım ilacının 7'si; (Siyanür, Dicofol, Formaldehit vb.) Amerikan Çevre Koruma Dairesi (EPA) tarafından kanserojen olarak kabul ediliyor. Yıkansa bile tamamen çıkmayan bu maddelerin %60'ı cilt tarafından emiliyor. Yani %100 pamuktan üretilen bebek patikleri yada bebek çorap ve eldivenleri de aslında bebeğiniz için oldukça zararlı olabilir.

 

 

Bebeğinize Giysi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Organik pamuk iplerle üretilen bebek patikleri ve bebek çorapları ise, doğal lifleri ve yumuşak dokuları ile hava akışını tamamen geçirerek, kan dolaşımının normal seyrinde sürdürülmesini sağlıyor. Öte yandan cildi ideal ısıda tutarak, terleme yada üşüme yapmıyor.

 

Pacco Baby’nin GOTS sertifikalı organik pamuk bebek patikleri, hiçbir kimyasal içermez bebekler için oldukça sağlıklıdır. GOTS (Uluslararası Organik Tekstil Standartları); organik pamuk üretiminin her aşamasındaki (yetiştirilme, imalat, boyama,  nakış, baskı, paketleme) üretim süreçlerini belirleyen dünya çapında geçerli bir tekstil standardıdır.

 

Pacco Baby’nin rengarenk bebek patikleri, organik pamuk iplerle elde üretiliyor. Burgu desenli bebek patikleri, bej, yeşil, krem ve gri olmak üzere 4 farkı renge sahip. Tek kat iplikle yapılan burgu deseni, el sanatının mükemmel bir örneği. Burgu patiğin, atkı, bere ve eldiven takımı da mevcut.

 

Pirinç desenli bebek patikleri ise sarı, mavi, pembe, vişne ve krem renklerinde.  Yine Pacco Baby’nin organik pamuk el örgü ipleri ile elde üretildi. Pirinç patik de yine atkı, bere ve eldiven takımı ile sunuluyor. Pacco Baby’nin en havalı bebek patiklerinden biri de haroşa ayakkabıları. İpleriyle tıpkı ayakkabıyı andıran model, lacivert, vişne ve siyah renklerinde. Ayakkabılar, organik ve el örgüsü ceket, papyon ve fular ile kombinlendiğinde mükemmel oluyor.

 

Pacco Baby’nin tüm ürünleri, Mardin’den İstanbul’a yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan becerikli Anadolu kadınları tarafından hazırlanıyor. Şehirli kadınlarımızı da üretmeye teşvik etmek ve örgü sanatının sürdürülmesi için organik el örgü ipleri de satışa sunuluyor. İsteyen bebeği için arzu ettiği gibi bebek patik modelini satın alırken, isteyenler Pacco Baby’nin organik pamuk el örgü ipleri ile istediği modeli kendisi örebilir.