Bebek Bikinisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Gönderen paccobaby 24/08/2017 0 Yorum Blog,

 

Bebek ve çocukların cildi, yetişkinlere oranla çok daha hassas ve incedir. Bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmediğinden, özellikle ilk 3 yılda bebeğinizi organik gıdalarla beslemeniz ve organik giysiler giydirmeniz çok önemli.

 

 

 

Çünkü, üzerimize giydiğimiz giysiler içerisindeki maddelerin birçoğu cilt tarafından emilir. Bebeklerin cildi ise bu emilimin gerçekleşmesi için çok daha müsaittir. Yaz aylarında, bebeğinizin cildini güneşten korumanız gerektiği gibi, kullandığınız giysilerin doğal ve sağlıklı olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü özellikle terlediği ve suya girdiği zamanlarda kullandığınız giysilerin bebeğinizin sağlığına etkisi çok daha büyük olabiliyor. Uzmanlar, ebeveynleri bebek bikinisi ve bebek mayosu seçerken dikkat etmeleri yönünde uyarıyor! Memorial Etiler Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uz. Dr. Deniz Tamtekin'in yaz aylarında bebeklerin bakımı isimli yazısını LINK'ten okuyabilirsiniz.

 

 

  

 

Bebek bikini ve mayoları zararlı mı?

 

 • Mayo kumaşları, naylon, likra, polyester gibi zararlı kimyasal maddelerden üretilmektedir.  Su ile temas ettiğinde cilt tarafından kolayca emilen bu maddeler, bebek ve çocukların sağlığını tehdit etmektedir. 
 • Bu nedenle bebek bikinisi ve bebek mayosu alırken, doğal ve sağlıklı ürünler tercih edilmeli. Yani organik ve doğal malzemelerle üretilen bikini ve mayolar.
 • Üretiminde en fazla tarım ilacı kullanılan ürün grubu olan geleneksel pamuk,  bilinen aksine hiç de masum değildir. Pamuk üretiminde kullanılan 15 tarım ilacının 7'si; (Siyanür, Dicofol, Formaldehit vb.) Amerikan Çevre Koruma Dairesi (EPA) tarafından kanserojen olarak kabul edilmiştir. EPA ile ilgili bilgilere LINK'ten ulaşabilirsiniz.
 • Geleneksel pamuğa alternatif, temiz ve sürdürülebilir bir ürün olan organik pamuk ise, toksik yahut kalıcı mahiyette böcek ilacı ve gübre kullanılmadan, lağım suyu karışmadan temiz su ile sulanarak ve mahsul içerisinde GDO (genetik olarak modifiye edilmiş organizma) ve türevleri bulunmadan yetiştirilir.
 • %100 Organik Pamuk İplerle, elde üretilen yeni nesil bebek bikinileri, bebeğinizin sağlığına asla zarar vermez, doğallığı ve yumuşaklığı sayesinde rahatlıkla uzun süre kullanılabilir.
 • Suda çekme, esneme ve sarkma yapmaz, yanlardan ve arkadan bağlanan ipleri sayesinde bedeni istenilen ölçüde ayarlanabilir, 1-4 yaş arası giyilebilir.
 • Bebek bikinisi ve mayosunu sudan çıktıktan sonra, ılık su ile ve beyaz bir sabun ile elinizde yıkayın. Güneş yağı gibi kozmetiklerden arınana kadar iyice durulayın.
 • Çamaşır makinesinde yıkamayın, kimyasal deterjan ve ağartıcı gibi malzemeler kullanmayın.
 • Bebek bikinisi ve mayosunu yıkadıktan sonra, bir havlu ile bastırmadan ve bükmeden hafifçe suyunu alın, düz bir zemine sererek kurutun.
 • Direk güneş ışığında kurutmak yerine, gölge bir alanda, tersini çevirerek kurutun.
 • Bebek bikinisi ve mayonuzu nemli şekilde plastik torba içerisinde muhafaza etmeyin.
 • Bebek bikinisi ve mayonuzu ütülemeyin, kuru temizleme yapmayın.

 

 

Pacco Baby’nin tüm ürünleri, Mardin’den İstanbul’a yaşı, sağlığı yada özel durumu nedeniyle çalışamayan becerikli Anadolu kadınları tarafından üretilmektedir. Pacco Baby ürünlerini satın alan bir kişi, aynı zamanda Anadolu’daki bir kadının geçimine ve bir çocuğun eğitimine destek olmaktadır.

 

‘Çok Üret, Az Tüket, Basit Yaşa’ sloganı ile yola çıkan Pacco Baby kadınlarının üreterek ve paylaşarak getirdiği mutluluk, kelebek etkisi ile her yere yayılır. 

Pacco Baby’nin organik&el örgüsü bebek bikinisi ve ürünlerini tercih eden herkese teşekkür ederiz.